EYD2015- „The future we want”
Az Európai Unió a 2015-ös évet a Fejlesztés Európai Évének nyilvánította, amely egyébként is mérföldkőnek számít, hiszen idén zárul a 2000-ben elfogadott Millenniumi Fejlesztési Célok megvalósításának ideje. A Fejlesztés Európai Éve (EYD2015) tematikus év célkitűzése, hogy felhívja a polgárok figyelmét azon fejlesztési támogatásokra és együttműködésekre, melyeket az EU a határain kívüli fejlődő országokkal és régiókkal folytat.
Az Európai Klímaszövetség és további 16 partnerintézmény- melyek között cégünk az IMRO-DDKK Nonprofit Kft. is szerepel, 10 különböző európai országot képviselve közösen dolgozik együtt az „EYD2015: A jövő, amit szeretnénk – Helyi hatóságok a fenntartható fejlődésért” elnevezésű projekten, mely 2015 januárja és 2018 decembere között valósul meg.
Helyi, nemzeti és európai szinten is létfontosságú a döntéshozók tájékoztatása és figyelmük felhívása, annak érdekében, hogy olyan politikai-stratégiai döntések születhessenek, melyek a fenntartható fejlődéssel is összeegyeztethetőek. A helyi döntéshozók esetében elmondható, hogy ők állnak a polgárokhoz legközelebb, így életbevágó szerepük van a fenntartható fejődés előmozdításában.
Az „EYD2015: A jövő, amit szeretnénk” projekt különböző tevékenységeinek célja a közösségek figyelmének felhívása az együttműködés fontosságára, és ezzel párhuzamosan, a jelenlegi (európai) túlzott természeti erőforrás-felhasználás (főleg az erdők és egyéb fából készült termékek) problémájának a kiküszöbölése. Az erőforrások megléte és az azokhoz való hozzáférés létfontosságú a fenntartható fejlődés eléréshez és a szegénység leküzdéséhez. Az Európai Unió számára – ahol a szükséges természeti erőforrások több mint 60%-a Európán kívülről származik – egy különösen fontos problémáról van szó. Az egyik legfontosabb természeti erőforrás lévén az erdők, esőerdők kérdése egyértelmű és megtalálható több fejlesztési irányvonalon is: az erdők élelmet, vizet, gyógyszereket és menedéket is nyújtanak, illetve szintén fontosak az eső szabályozásában, az üvegházhatású gázok kibocsátásának stabilizálásában és a biodiverzitás biztosítása érdekében.
Az „EYD2015: A jövő, amit szeretnénk” c. projekt az amazonasi őshonos lakosság szakértelmét hozza el az Európai helyi döntéshozókhoz. Az Amazonas vidékéről érkező őshonos közösség tanácsosaival való együttműködés során a cél a politikai szervek tájékoztatása és figyelmének felhívása – mind helyi, nemzeti és európai szinteken, a déli tanácsosoktól kapott javaslatok beillesztése az európai politikai stratégiákba.
A pályázat keretében a projektben részt vevő szervezetek különböző programokkal és kezdeményezésekkel próbálják felhívni a figyelmet a fenti problémák fontosságára. Cégünk a projekt keretében az alábbi programokat valósítja meg, felhívva a figyelmet a túlfogyasztásra, és a fenntartható fejlődésre.
- Óriásplakát kampány Nagykanizsán, Zalaegerszegen, Szombathelyen, Lentiben, Letenyén és Keszthelyen
- „Ökovasút” programok Csömödéren és „erdő élménye” programok Obornakon – környezeti nevelés
- „Train The Trainer” pedagógusképzés
- Iskolai vetélkedők a fenntarthatóság jegyében.
More info: overdeveloped.eu